Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

ARISTOKRAT-CLUB  vše o panských sídlech a dalších památkách

Zámecké detektivky

Hrady a zámky v detektivkách

Starobylé hrady, zámky či tajuplné stavby jsou také vděčným námětem pro děj nejrůznějších detektivních příběhů. Některé jsou napínavé do poslední stránky, jiné "nic moc".

Můžete posoudit sami.

Detektivky odehrávající se na starých zámcích, hradech či v tajemných starých budovách

 

Příliš mnoho pokladů - Helena Hardenová

Na starem rodovém sídle - zámku Ronov se dějí divné  věci. Otevírají se samy dveře, které byly zamčené, objevují se podivné stíny. Pak je jednoho dne nalezena zavražděná kastelánka zámku....

 

 

Poklad vévody Jindřicha - I. M. Jedlička

Detektivka napsaná podle skutečného příběhu, nálezu pokladu - relikviáře sv Maura na hradě Bečově

 

 

 

Smrtihlav - František Bálek

Na zámku v západních Čechách je umístěna škola. Jednoho dne zmizí učitel, který se ve svém volnu zajímal o historii zámku, prozkoumával jeho okolí a potají si nechával malovat portréty majitelů zámku podle dobové fotografie, ale tak, jak by vypadali v současnosti. Vyšetřovateli, který je ubytován na zámku, záhy zmizí učitelův zápisník, poté zmizí z pracovny ředitele fotografie hraběcí rodiny. Jaké tajemství ukrývá bývalý zámecký kostel a hraběcí hrobka......?

 

Paní Grimmová a případ továrníka na penzi Josef Bernard Prokop

Třetí příběh baronky Grimmové nás opět zavede na její zámek v městečku Kostelci, kde se zrovna koná malířský festival. Jeho poklidný průběh však naruší nález mrtvého mladíka.....

 

Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře - Josef Bernard Prokop

Druhý příběh baronky Grimmové ve stylu příběhů Agathy Christie. Když je za zámeckým parkem nalezen mrtvý muž paní Grimmová se opět s pomocí svých přátel žijících na zámku pouští do vyšetřování. Mrtvý muž byl vyhlášený lichvář, kterého nenávidělo mnoho lidí. Nechával dlužníky podepsat velice nevýhodné smlouvy, které je ožebračily o všechen majetek. Podobnou smlouvu o půjčce nabídne i paní baronce..

 

Shakespearova kletba - Jennifer Lee Carrell

Na starobylém skotském hradě začíná Kate Stanleyová režírovat divadelní představení "prokleté" hry Macbeth. O tuto službu ji požádala lady Nairnová, manželka, za podivných okolností, zesnulého  lorda z Dunsinnanu. Netuší, že kletba zasáhne i ji a na tajuplném hradě a okolí se začínají dít podivné věci.

 

 

Třinácté znamení zvěrokruhu - Eva Novotná

V bývalém zámku, který je využíván komerčním způsobem, v malém podhorském městečku je objeven mrtvý muž.  Následuje další vražda. Nakolik s vraždami souvisí dávná minulost pomáhá zjišťovat také přizvaná numeroložka. (Bohužel k dispozici jen jako e-kniha)

 

Podzimní vražda - Mons Kallentoft

V podzimním deštivém počasí je ve vodním přikopu zámku Skogsa nalezen zavražděný majitel zámku Jerry Petersson. Ten byl úspěšným a bohatým právníkem a zámek koupil od aristokratické rodiny, která zámek musela prodat. Ale to je jen začátek...

 

Sváteční vraždy - Daniela Fischerová

Amatérská pátrací trojice složená z Medarda Krále, jeho výstředního bratra Silvestra a Kristinky, se ocitá na zámku, kde probíhá pod vedením docenta Záruby projekt, jehož cílem je strategie teambuildingu, jak nejrychleji vybudovat efektivní tým. Účastníci projektu se mají zúčastnit speciálních psychoher. Co se však stane během náročné hry, kdy jsou účastníkům nejprve zavázány oči, a pak jsou k sobě připoutáni elastickou gumou, přičemž cílem je přijít na princip spoutání a osvobodit se, to se dovíte z novely. Součástí knihy jsou další dva detektivní příběhy s tajemným nádechem.

 

Paní Grimmová se představuje - aneb případ zapomenuté vraždy - Josef Bernard Prokop

Baronka Kornélie Marie Terezie Anna Grimmová je hodně zvědavá dáma. Je již v penzi a žije se svými přáteli na zámku v Kostelci. Protože měla vždy ráda detektivky, nezaváhá ani chvíli, když se náhodou dostane do centra dění kolem starého kriminálního případu. Při stavebních úpravách na jejím zámku je ve sklepení hospodářské budovy nalezena kostra muže. Dle policie tam leží již mnoho let a tedy je případ promlčený.  Paní baronka však chce vědět, kdo to byl a co se na zámku vlastně stalo. Její pátrání však vyvolá celou řadu podivných udáostí.

 

Čtvrtý jezdec apokalypsy - Hana Whitton (Parkanová), ČR

Kateřina Králová přednáší na fakultě. Aby si v době letních prázdnin odpočinula od zaměstnání i od přítele Jindřicha, odjíždí na hrad Zelená Hůrka. Odpověděla na inzerát kastelána, který hledal průvodkyni na letní sezónu. Kateřina má k místu zároveň vzpomínky z dětství a chce pátrat po tajemné historii svého rodu. Vše se však zkomplikuje - nejprve úmrtí, které vypadá jako nešťastná náhoda, poté tajemný vzkaz, požár v knihovně při kterém zahynuli dva lidé. Opravdu Kateřina přivolala na hrad dávnou kletbu tím, že v hradní kapli zůstala i po půlnoci?

Skvělá detektivka!

 

Tajemství planet – Hana Prošková, ČR

Malíř a restaurátor Horác se vydává na barokní zámek u Chebu kvůli „vyčištění a restauraci nekonečných metrů, zdobených erby zdejších rodů“. Ale objevuje také staré fresky, které mají být z počátku dvacátého století, ale podle jeho názoru jsou starší. Nespokojuje se s vysvětlením kastelána a zakrátko jde i jemu skoro o život.

Špičková detektivka!!!

 

Klejinčino tajemství – Zdenka Hamerová, ČR

Týna se znovu provdala a s manželem a třemi syny se stěhuje do starodávné vily, které místní říkají Klejinka. Po čase začíná mít Týna pocit, že se ve vile dějí divné věci, bojí se tam být sama. Začíná pátrat v historii vily, aby zjistila, co ji vlastně pronásleduje.

Výborná detektivka!

 

Příliš mnoho strašidel – Helena Hardenová, ČR

Zuzana Wilder žije na ostrově Tenerife. Je majitelkou realitní kanceláře a rozhodne se opravit a prodat historický dům v La Santa, o kterém se vypráví, že tam straší. Mezitím ji děj zavane do Čech na hrad Záhoří, kde se koná setkání s bývalými spolužáky. Jak je to s mrtvou spolužačkou, kterou najde na hradním nádvoří, se dovíte z knížky.

 

Sklepy architekta Hellera – Jaroslav Kuťák, ČR

Soukromá detektivní kancelář – Karel a Marie se dostávají na zámek Myštěves, který byl v padesátých letech přeměněn na vězení, kde byli vězněni hlavně faráři, duchovní a mniši, a který dnes slouží jako golfový hotel. Údajně ukrytý poklad láká mnoho lidí….

Nic moc, ale jde o osobní názor.

 

Přicházím tě zabít – P. D. Jamesová, Anglie

Hlavní hrdinku, krásnou, ale bezcitnou herečku Clarissu Lisleovou, dovádí k šílenství série výhružných anonymů; chce ji neznámý odesílatel jen vyděsit, chce zničit její kariéru, nebo skutečně usiluje o její život? To má zjistit Cordelia Grayová, majitelka detektivní kanceláře, kterou na tuto práci najme hereččin manžel. Cordelia odjíždí jako Clarissina sekretářka na starobylý zámek na ostrově, kde se má konat divadelní představení. K tomu však již nedojde, neboť představitelka hlavní role je nalezena ve svém pokoji mrtvá.

 

Naše heslo APOKALYPSA – Veronika Černucká, ČR

Tara, soukromá detektivka, se rozjíždí do severních Čech na zámek hraběte Tovačovského, aby se ujala nového případu na základě jí poslaného anonymu. Během maškarního bálu zde dojde k vraždě a následně k dalším třem…

 

Kde je třetí král? – Alex Joe, PL

Detektivní román, evokující ovzduší klasické anglické detektivky, se odehrává na starém zámku v Polsku. Polská Bezpečnost zde svádí souboj s mezinárodním lupičským gangem, který se z galerie zámku snaží ukrást obraz starého mistra, přičemž dvojice polských detektivů objevuje vraždu a pokus o další.

 

Noc na Arnwaysu – Eduard Fiker, ČR

Detektivní román z prostředí anglického zámku a anglického venkova po první světové válce. Detektivní zápletku zde tvoří odkaz anglického boháče, který odkazuje obrovské jmění svým dědicům takovým ustanovením, podle něhož nemá být rozděleno. Z těchto dědiců však jeden zemře za záhadných okolností a druhý, jeho dcera, prochází řadou nehod, z nichž mnohá jen náhodou nebyla smrtelná. Dodatečné pátrání po příčině dědicovy záhadné smrti odhalí dvě další smrti….

 

Smrt má ráda poezii – Jan Klíma, ČR

Miroslav Nedbal, matematik z Karlovy univerzity řeší kriminální případy, ke kterým se připlete. Jednoho dne je nalezen vědec Vladimír Lamač pod okny svého pokoje v zámku, který využívá Akademie věd jako konferenční středisko. Ve snaze blýsknout se před svou studentkou, do které je Nedbal zamilován, se nechá vmanipulovat do řešení této záhadné smrti.

 

Zločiny na zámku Jezreel – Doraford Yates, Anglie

Děj napínavého detektivního románu se odehrává ve třicátých letech minulého století ve francouzské části Pyrenejí. Bohatá vdova přezdívaná Vanity Fair – Královna marnivosti, majitelka zámku Jezreel, žena mnoha tváří, usiluje o život své nevlastní dcery Virginie. Důvod má víc než pádný. Pokud se totiž Virginie provdá, což se má stát velice brzy, zdědí po svém otci většinu majetku, s nímž Vanity Fair doposud disponuje. Richard Chandos, hlavní hrdina příběhu, se pokusí se svým přítelem Jonathanem Manselem dívku ochránit před hrozící násilnou smrtí, která se přibližuje stejně rychle jako datum svatby.

 

Smrt talentovaného ševce – Václav Erben, ČR

V anglickém parku renesančního zámku je nalezena mrtvola zámeckého údržbáře, ševce a nadaného všeuměla, který se stal evropsky známým naivním malířem. Do městečka v době vraždy přijede náhodou kapitán Exner, aby tam strávil dovolenou. Je však do případu vtažen už tím, že vnikne do zámeckého parku, kde je zatčen. Po vysvětlení omylu se ujímá řešení záhadného případu vraždy a zajištění pachatele, který poničil výtvarné dílo talentovaného šev­ce v jeho zámecké dílně.

 

Uloupené grácie – Eduard Huth, ČR

V zemědělském odborném učilišti, které se nachází v bývalém zámečku, je nalezena mrtvá studentka školy. Když služební pes ohledává místo čino, najde na konci zámeckého parku obraz, plátno malované technikou 16. století. …

 

Poklad byzantského kupce – Václav Erben, ČR

V aleji na cestě k novinářskému zámečku Radešín se po střetu dvou vozidel najde mrtvola mladé ženy. Není však ani z jednoho auta. Je přenesena do zámecké kaple. Přivolaný lékař konstatuje smrt ženy, avšak již před 24 hodinami. Je přivolán kapitán Exner…

 

Vrah v šarlatu – Josef Volák, ČR,

Na starém zámku se koná soukromý večírek v maskách, kterého se účastní kastelán, vedoucí opravářské čety a průvodkyně. Ráno je nalezena krásná průvodkyně Hana s nožem s kostěnou střenkou v prsou.

 

Taková barokní smrt – Pavel Kraus, ČR

V poválečné době se zámecká sídla využívají různě. V barokním zámku je otevírána stylově zařízená vinárna, určená především pro zahraniční turisty. K slavnostnímu otevření, jehož prvními účastníky mají být západoněmečtí hosté, je uspořádána hostina v dobových kostýmech, prohlídka zámecké galerie a nakonec kostýmová taneční scéna. Při slavnostním průvodu je však objevena vražda správce zámku.

 

Případ zpívajícího ducha – Jela Mlčochová, ČR, dětská

Dvanáctiletá Adriana chce být policistkou a ráda řeší různé záhady. Když teta Alice žádá, aby k ní Adriana s babičkou rychle přijely, že se u ní něco děje, neváhá ani chvíli. V hraběcím zámku Modrý mlýn, v zámeckém parku i v domě Růžové zátiší, kde teta bydlí, se dějí strašidelné a prapodivné věci. Co je skutečnost a co fantazie?

 

Tajemný hrad – Enid Blytonová, Anglie, dětská

Dina, Filip. Jack a Lucka tráví prázdniny společně na venkově poblíž zříceniny starého hradu. Ke hradu však žádní turisté nesmí, údajně kvůli sesuvům půdy. Děti však chtějí hrad prozkoumat, na hradbách zahlédnou dva podezřelé muže a objevují tajné hradní sklepení i zařízené hradní komnaty…

 

Trubadůři a ztracená švadlena – Ilona Borská, ČR, dětská

Děj se odehrává v městečku Kamenice, kde na zámku byly ukradeny tři staré, avšak ne příliš cenné, obrazy. Den předtím se na zámku konalo divadelní představení místního recitačního souboru. Kdo je pachatelem? Jak krádež provedl? Kdo je pachatelem? Zápletka knihy se točí kolem recitačního souboru trubadůrů, o jeho téměř zániku i jeho znovuvzkříšení, o jedné povedené veselce, několika studentských láskách a…

TOPlist